Tabele i wyniki

Serwis playsport.pl oferuje tabele i wyniki dla ponad 100 lig piłkarskich z całego świata. Znajdziesz tutaj nie tylko ostatnie wyniki i rozpiskę najbliższych meczów, ale również dane historyczne czyli wyniki i tabele nawet z kilkunastu ostatnich sezonów ligowych.

Dział "Tabele i wyniki" dostępny jest dla wszystkich użytkowników, którzy zalogują się w serwisie (nie jest wymagane konto Premium).

Wybierając interesującą Cię ligę pokażą się mecze rozgrywane w obecnym tygodniu. No, chyba że sezon ligowy się już zakończył, a nowy sezon jeszcze się nie rozpoczął, to wtedy zobaczysz ostatnie mecze jakie zostały rozegrane w sezonie. Możesz oczywiście w dowolny sposób zmieniać zakres czasu, w którym zostały rozegrane lub mają być rozegrane mecze w danej lidze. Ma poniższym zrzucie z ekranu serwisu playsport.pl oznaczyłem czerwoną ramką wraz z numerami sposoby zmiany zakresu czasu:1.Etap rozgrywek - niektóre ligi piłkarskie mają wprowadzony podział na sezon zasadniczy, a później rozgrywane są mecze systemem playoffów. Inne ligi po zakończeniu sezonu dzielą ligę na dwie grupy - grupę walczącą o mistrzostwo oraz grupę walczącą o utrzymanie w lidze. W jeszcze innych po sezonie zasadniczym rozgrywane są baraże o awans lub utrzymanie w lidze. W zależności od tego, które wyniki Cię interesują, możesz z rozwijanej listy zaznaczyć fazę rozgrywek, dla której playsport.pl pokaże Ci wyniki i tabele.

2.Sezon - tutaj możesz sprawdzić wyniki i tabele ligowe z poprzednich sezonów.

3.Kalendarz - klikając strzałki obok zakresu dat możesz sprawdzać odpowiednio jakie wyniki padły lub jakie będą do rozegrania mecze w tygodniu poprzednim lub następnym. Klikając na zakresie dat masz możliwość wybrania dowolnego tygodnia lub miesiąca, z którego chcesz zobaczyć wyniki.


Wyniki meczów i tabele to jednak nie wszystko co znajdziesz w niniejszym dziale. Jeśli klikniesz na nazwę dowolnej drużyny zobaczysz ekran podobny do poniższego:Pokazana jest tu szczegółowa rozpiska wyników i przyszłych meczów wybranej drużyny. Kolor tła pokazuje Ci czy dana drużyna wygrała mecze (zielone tło), zremisowała (żółte) czy przegrała (czerwone). Na białym tle pokazane są mecze, które wybrana przez Ciebie drużyna ma jeszcze rozegrać.

Wróćmy jeszcze do wyników i rozpiski meczów. Klikając na wyniku meczu (lub na "-:-" jeśli mecz nie został rozegrany) albo na ikonce przedstawiającej słupki wykresu (zaznaczyłem to czerwoną ramką na poniższym zrzucie z ekranu):zobaczysz porównanie tych dwóch drużyn czyli następujące informacje:

1.Poprzednie bezpośrednie spotkania tych drużyn:


2.Porównanie formy drużyn czyli jakie wyniki uzyskały te drużyny w ostatnich sześciu meczach:


3.Wyniki jakie drużyny osiągnęły w ostatnich sześciu meczach:


4.Typ statystyczny czyli prawdopodobieństwo uzyskania określonego wyniku (zwycięstwa jednej z drużyn lub remisu) wyliczanego na podstawie ostatnich wyników drużyn, ich formy na boisku oraz bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami:


Wszystkie te informacje mogą Ci znacząco pomóc w typowaniu wyniku tego meczu.